Náš příběh

Pravá kolumbijská káva vzniká ze samotné vášně pro kávu.

A my tuto vášeň máme. Protože právě tato vášeň nás přivedla k vytvoření značky Cafe Colombiano. Kávy s vášní a nepopsatelnou chutí. Kávy, kterou musíte prostě ochutnat. A zamilujete se. Už navždy. Náš příběh začal během výletu do Kolumbie, kam jsme se vybrali navštívit naše přátele. Naskytl se nám absolutně nový pohled na tuto nádhernou krajinu. Naši pozornost si získala nejen pestrobarevnou kulturou, ale především společenskými zvyky a tradicemi.

V zemi, která patří mezi největší dodavatele zelené kávy na světě je tedy více než pravděpodobné, že se setkáte s kávou na každém rohu. Má obrovský podíl na domácím trhu a je součástí místní kultury po dlouhé generace. Pěstování a pražení kávy se zde věnují stovky rodin, využívaje přitom originální, léty ověřené receptury a postupy pro její přípravu. Měli jsme to štěstí nejen ochutnat nejlepší kávu na světě, ale i nahlédnout do tajemství její produkce. Abychom vám mohli blíže přiblížit tento úžasný svět plný chutí a vůní je třeba si uvědomit, že s produkcí kávy jsou spojeny životy místních obyvatel a kvalita jejich života závisí na úrodnosti plantáží a prací spojených s pražením a balením kávy. Celosvětovým trendem je nákup zeleného zrna přímo v přístavech a následné pražení v zemi jejich distribuce. Takový postup využívají hlavně velké společnosti, které kupují zelenou kávu přímo z malých rodinných plantáží a díky svým finančním zdrojům jejich dokáží ve velkých množstvích dodávat do přístavů celého světa. To vše ovlivňuje kvalitu života lokálních farmářů, kteří jen prodejem zeleného zrna nedokáží pokrýt veškeré náklady spojené s tvrdou prací na plantážích.

Právě poznáním těchto těžkých sociálních poměrů nám sešla na um myšlenka pomoci farmářským rodinám nákupem jejich výrobků, dát jim možnost opět poznat kvalitnější život. Život plný práce, ale i zasloužené odměny za vykonanou práci. Zavázali jsme se vytvořit značku Café Colombiano, exportovat a distribuovat tu nejlepší a nejkvalitnější kávu přímo z Kolumbie a takovým způsobem reprezentovat druhou největší kávovou velmoc Jižní Ameriky na evropském trhu. Jsme hrdí na to, že Vám můžeme přinést 100% organickou kávu s charakteristickou chutí a vůní místních hor a zároveň podporovat rodiny, které spojily své životy s péčí o tyto rostliny. Při pěstování této kávy se klade důraz na ochranu životního prostředí, protože pouze jeho čistota zajistí excelentní kvalitu a jedinečnost kávovníků a jejich plodů. Dopřejte si šálek pravé Kolumbie v pohodlí Vašeho domova a poznejte její originální chuť a aroma. Vyzkoušejte naši kvalitní kávu z Kolumbie. Objednejte si vzorek ještě dnes.

Vyzkoušejte naši kvalitní kávu z Kolumbie. Objednejte si vzorek ještě dnes.

Koupit v eshopu