Naše káva

Apu znamená vůdce společenství a ochránce ekosystému

Původ

APU Café je káva pojmenována slovem APU pocházejícím z jazyka původních obyvatel oblasti, v níž je pěstována. Je vyráběna v souladu s principy původní kultury této oblasti a APU znamená vůdce společenství a ochránce ekosystému. Pochází z plantáže Finca El Carmelo u města Teruel v provincii Huila. Pěstuje se v nadmořské výšce 1700 metrů nad mořem. Sklízí se ručně na farmě splňující vysoké standardy kvality a hygieny. Majitelé plantáže se naučili tradiční postupy sběru a zpracování kávy od svých rodičů a prarodičů v souladu se zásadami sociálně-environmentální odpovědnosti.

Charakteristika

Patří do kategorie Gourmet (speciality grade) díky své výjimečné kvalitě dosažené výběrem těch nejlepších, ručně sklizených zrn. Je pěstována v ideálních horských podmínkách, ve vulkanických půdách bohatých na organické látky, které spolu v ideální kombinaci dodávají kávě úžasnou chuť a vůni.

Organičnost

100% organická bez použití pesticidů, insekticidů a dalších chemických látek během tří generací existence plantáže. To zaručuje absolutní čistotu kávy a její přirozenou charakteristiku.

Zajímavosti

Káva je pěstována v národním parku, takže jakékoliv použití anorganických látek je přísně zakázano a zároveň kontrolované místní správou.Obecně při produkci kávy se spotřebuje velké množství vody, což vytváří obrovskou zátěž pro lokální ekosystém. Při produkci kávy APU je využívána voda z místních hor, která je po použití recyklována a znovu použita pro snížení zatížení přírody. Místní obyvatelé si chrání svou přírodu, protože jim dává práci a s prací se spojuje jejich šance na lepší život.

Zrnka jsou sklízeny a selektované ručně. Tuto práci na plantáži vykonávají pouze ženy. Místní pěstitelé totiž vědí, že žena má mnohem lepší cit pro výběr správného zrna a je šetrnější k rostlině než jakákoliv mužská ruka.

APU káva kooperuje se státními programy pro rozvoj infrastruktury a gramotnosti venkovských částí země. Jelikož plantáže jsou hluboko v horách, vláda za pomoci těchto programů buduje domy, silnice a školy pro rodiny, které tam odešli za prací. Koupí kávy APU podporujeme rodiny žijící a pracující na plantážích již několik generací.

Specifikace

Druh: 100% Arabica
Chuť a vůně: sladká karamelová
Kyselost: středně silná
Zbytková chuť: sladká
Tělo: silné
Dávkování: pro dosažení nejlepší chuti doporučujeme 7g až 10g na 1 šálek
Pražení: tmavá (dark roast) a středně tmavá (medium dark roast)
Balení: 250 g a 1000g
Forma: zrnková a mletá

Káva pochází z plantáže Finca El Carmelo u města Teruel v provincii Huila

Káva je pěstována v nadmořské výšce 1700 m.n.m.

Káva je sbíraná ručně.

Vyzkoušejte naši kvalitní kávu z Kolumbie. Objednejte si vzorek ještě dnes.

Koupit v eshopu